Filtrace do jezírka

Filtrační sada do zahradního jezírka Multi clear 5000

Kompaktní filtrační sada pro čištění vody. Integrovaná lampa UVC, hadice a přípojky, snadná instalace. Vícekomorové filtry 4 různá filtrační média.

Cena v době recenze: 2 999 Kč

Výkonné čerpadlo do zahradního koupacího jezírka AQUACUP CARETA 18000

Energeticky úsporná řada čerpadel s velkým výkonem. Zajímavý design, kloubové připojení, snadná instalace. Tvar čerpadla kopírující krunýř mořské želvy umožňuje dokonalé sání, takže nedochází k průtokovým ztrátám. Čerpadlo je vybaveno duálním sáním a možností připojení skimmeru. S pomocí UV lampy a správně zvolené filtrace se čerpadlo CARETA postará, aby vaše jezírko bylo vždy průzračné.

Cena v době recenze: 5 895 Kč

Solární plovoucí ostrůvek – provzdušňovač pro jezírka Esotec

Provzdušňovač jezírek stačí jen položit na vodní hladinu. Za slunečního svitu pracuje uvnitř zabudované vzduchové čerpadlo, které vhání vzduch přes hadici a vřídelní kámen do zahradního jezírka. Vzduchová hadice se připojuje na spodní stranu provzdušňovače a lze ji dle potřeby zkrátit. Pomocí očka na spodní straně pouzdra je možné omezit pohyb provzdušňovače po hladině.

Cena v době recenze: 1 190 Kč

Filtrace má jeden jasný úkol – filtrovat vodu od nečistot a starat se tak o krásný vzhled vašeho jezírka. Proto, aby ale filtrace mohla plnit svoji úlohu tak, jak by správně měla, musíte ji vybrat s ohledem na objem vody a velikost jezírka a také podle toho, zda v jezírku budete mít rybky a případně kolik. Přítomnost ryb totiž snižuje účinnost filtrace až o polovinu.

Pokud byste tyto aspekty nebrali na zřetel, mohla by se vám filtrace častěji zanášet, voda by byla příliš kalná a plná nežádoucích bakterií a vy byste museli čištění filtrace věnovat více pozornosti, než je potřeba. Na základě těchto parametrů pak máte na výběr spoustu typů filtrací. Existují průtokové, tlakové a podvodní filtrace, které mohou fungovat na mechanickém, biologickém či chemickém způsobu. Důležité je, aby filtr měl zabudovanou UV lampu, případně ji musíte zakoupit zvlášť a připojit k filtraci. UV lampa v zahradním rybníčku totiž odstraňuje choroboplodné zárodky a řasy.